13 / 02 / 2020

ורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית 2

לפני הכל – מהם תפילין?

תפילין הם תשמישי קדושה מוכרים בדת היהודית אשר מיוצרים מעור אמתי, כאשר בתוך התפילין ישנו קלף שבו רשומות פרשות שלקוחות מהתורה. התפילין נועדו להנחה על חלקים מסוימים בגוף, משמע: כריכתם סביב הזרוע בצורה קבועה תוך הנחת תפילין על המצח, כאשר התפילין עשויים מסוגי עור שונים שאת טיבם בודקים לפי סוג העור ואיכותו. כיום ישנם תפילין במיוצרים באירופה שנחשבים לכאלה העשויים באיכות הטובה ביותר.

עוד חשוב לדעת כי תפילין עליהם להיות מיוצרים מעור של בהמה דקה או מעורה של בהמה עבה, כאשר התפילין מיוצרים מחיות טהורות שמו מוות טבעי או מפציעה. התפילין עליהם להיות תמיד בצבע שחור וזאת לאחר שהעור עובד ונצבע בצבע זה על ידי בורסקאי – הלוא הוא מעבד עורות.

תפילין מורכבים משני חלקים כאשר חלק אחד של התפילין מתאים לכריכה סביב הזרוע, וחלק שני של התפילין מתאים להנחה על המצח והראש, כאשר כל יחידה קרויה בשמה הייחודי והוא תפילין של יד, ותפילין ראש. כאשר מניחים תפילין חשוב לשמור על שלמותן ולנהוג בהן בזהירות וזאת בשל ההחמרות של ההלכה הגרוסות כי אין לפגוע בקדושתן של התפילין.

מתי מתחילים להניח תפילין?

תפילין מתחילים להניח החל מגיל בר המצווה כאשר בשעת טקס בר המצווה חתן הטקס הלוא הוא הילד שחוגג את האירוע, אשר מניח תפילין תוך שהוא קורא פרשה נבחרת מספר התורה, כאשר תפילין הפך לסמל בטקסי בר המצווה.Heading

ומתי לא מניחים תפילין

לפי הלכה תפילין לא מניחים בימי שבת ובמועדים ישראל כגון ראש השנה, יום כיפורים ושלושת הרגלים (פסח, שבועות וסוכות).
על מנת לא לפספס הנחת תפילין בימי שישי מומלץ להתעדכן בזמני כניסת השבת באופן קבוע.
בנוסף על פי ההלכה תפילין לא מניחים בשעות הלילה וזאת משום שהם נודעו להיות אות לדרך, תוך שהתפילין נחשבת למצווה חשובה במיוחד והיא אחת משלוש המצוות שמסמלות את הקשר של העם היהודי עם האלוהים, והן נחשבות ככאלה שיש להן סגולה להרתעת אויבים והגנה על עם ישראל, תוך שהנחת תפילין נחשבת למצווה בעלת חשיבות יתרה!

איך מניחים תפילין?

© 2019 כל הזכויות שמורות

בניית אתרים UI UXdigi_logo

video_image

סדר הנחת תפילין

סדר הנחת תפילין של יד
:מניחים תפילין של יד, ולפני הידוק הרצועה מברכים
בָּרוּךְ אַתָּה יי, אֱ־לֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו, וְצִוָּנוּ לְהָנִיחַ תְּפִלִּין.

אשכנזי

img1

נוסח ספרד

img2

ספרדי

img3
מקום ההנחה בצד התחתון של הזרוע
img4

הלולאה בצד גוף

img5

הלולאה כלפי חוץ

img6

הלולאה כלפי חוץ

img7

הכריכה לכוון הגוף

img8

הכריכה לכוון חוץ

img9

נוסח א’ וב’

סדר הנחת תפילין של ראש (מתאים לכל דרכי ההנחה)
:מהדקים את התפילין על הראש, ואומרים
בָּרוּךְ שֵׁם כְּבוֹד מַלְכוּתוֹ, לְעוֹלָם וָעֶד.
head-img1

מקום ההנחה בגובה הראש

head-img2

מקום ההנחה ברוחב הראש

head-img3

מקום ההקשר של הראש

head-img4

בדיקת התפלה ברוחב הראש

head-img5

בדיקת תפילה בגובה הראשד

head-img6

בדיקת הקשר בגובה העורף

:יש אומרים אחרי ההנחה
וּמֵחָכְמָתְךָ אֵ־ל עֶלְיוֹן תַּאֲצִיל עָלַי, וּמִבִּינָתְךָ תְּבִינֵנִי. וּבְחַסְדְּךָ תַּגְדִּיל עָלַי, וּבִגְבוּרָתְךָ תַּצְמִית אוֹיְבַי וְקָמַי. וְשֶׁמֶן הַטּוֹב תָּרִיק עַל שִׁבְעָה קְנֵי הַמְּנוֹרָה, לְהַשְׁפִּיעַ טוּבְךָ לִבְרִיּוֹתֶיךָ. פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן.
המשך הנחת תפילין של יד

אשכנזי

hand-img2

נוסח ספרד

hand-img1

ספרדי

hand-img3
:כורכים רצועה של יד סביב האמה, ואומרים

וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם, וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בְּצֶדֶק וּבְמִשְׁפָּט וּבְחֶסֶד וּבְרַחֲמִים. וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בֶּאֱמוּנָה וְיָדַעַתְּ אֶת יי.

שְמַע יִשְׁרָאֵל, יי אֱ־לֹהֵינוּ יי אֶחָד.

בלחש: בָּרוּךְ שֵׁם כְּבוֹד מַלְכוּתוֹ, לְעוֹלָם וָעֶד.

וְאָהַבְתָּ אֵת יי אֱ־לֹהֶיךָ, בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶֹר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם עַל לְבָבֶךָ. וְשׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ. וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת עַל יָדֶךָ, וְהָיוּ לְטֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ. וּכְתַבְתָּם עַל מְזֻזוֹת בֵּיתֶךָ וּבִשְׁעָרֶיךָ.

וְהָיָה אִם שָׁמֹעַ תִּשְׁמְעוּ אֶל מִצְוֹתַי אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם הַיּוֹם, לְאַהֲבָה אֶת יי אֱ־לֹהֵיכֶם וּלְעָבְדוֹ בְּכָל לְבַבְכֶם וּבְכָל נַפְשְׁכֶם. וְנָתַתִּי מְטַר אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ יוֹרֶה וּמַלְקוֹשׁ, וְאָסַפְתָּ דְגָנֶךָ וְתִירׂשְׁךָ וְיִצְהָרֶךָ. וְנָתַתִּי עֵשֶׂב בְּשָֹדְךָ לִבְהֶמְתֶּךָ, וְאָכַלְתָּ וְשָֹבָעְתָּ.

4
:היום
יום ד', ד' אלול ה'תשע"ט
זמני היום
05:18
זריחה
19:01
שקיעה
הפטרת השבת
ירמיה פרק א,א -ב,ג' - דברי ירמיה
פרשת השבוע
חב”ד

:הורידו את האפליקציה עכשיו